Pekin 2022 - Dawid Kubacki z brązem w konkursie indywidualnym
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Ile Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal IO? Znamy dokładną kwotę

Ministerstwo Sportu i Turystyki ujawniło we wtorek kwotę, jaką otrzyma Dawid Kubacki za wywalczenie brązowego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. 32-letni skoczek narciarski za swoje osiągnięcie zarobi łącznie 96 tysięcy złotych.

Ile Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal na igrzyskach?

Polska reprezentacja podczas minionych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zdobyła zaledwie jeden medal. Jego "zdobywcą" był Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce podczas konkursu skoków narciarskich na skoczni normalnej. Tegoroczny wynik medalowy Polaków jest tym samym najgorszym wynikiem naszej kadry od czasów Igrzysk Olimpijskich Nagano z 1998 roku, kiedy to nasza reprezentacja nie zdołała wywalczyć żadnego olimpijskiego krążka.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w ostatnich dniach opublikowało komunikat, w którym poinformowało o wysokości wynagrodzeń dla sportowców za zdobyty medal podczas IO. Dawid Kubacki za swoje osiągnięcie otrzymał od ministerstwa 46 tysięcy złotych. Ponadto Polak otrzymał od PKOI dodatkowe 50 tysięcy złotych, co finalnie daje kwotę 96 tysięcy złotych, które zarobił 32-letni skoczek za swoją postawę podczas olimpijskiego konkursu.

Medal Kubackiego był jedynym krążkiem dla Polski podczas ostatnich igrzysk

Dawid Kubacki w goglach.
MATTHIAS SCHRADER/AFP/East News

W przypadku, gdyby Kubacki zajął pierwsze lub drugie miejsce podczas zawodów, ministerstwo nagrodziłoby go odpowiednio 57 500 zł lub 80 500 zł. PKOI z kolei za srebrny lub złoty medal igrzysk płaci odpowiednio 80 i 120 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że oprócz Dawida Kubackiego, bliski zdobycia medalu podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie był także Kamil Stoch. 35-letni skoczek na dużym obiekcie uplasował się jednak na czwartej pozycji, z minimalną stratą do trzeciego wówczas Karla Geigera. Podczas zawodów na skoczni normalnej Kamil Stoch uplasował się z kolei na szóstej lokacie, mimo że po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce.

Wydawcą depesza.fm jest Digital Avenue sp. z o.o.