Kibice Mali siedzący na trybunach.
ISSOUF SANOGO/AFP/East News

Puchar Narodów Afryki: sędzia zakończył mecz przed czasem. I to dwukrotnie

Ekscentryczna sytuacja miała miejsce w trakcie jednego z meczów rozegranego w ramach Puchary Narodów Afryki. W trakcie meczu Mali - Tunezja sędzia popełni drastyczny błąd i przerwał mecz przed czasem.

Dziwne zachowanie sędziego

W trakcie meczu Mali z Tunezją na tablicy widniał wynik 1:0 dla Mali. Była 86. minuta, a Tunezyjczycy starali się wyrównać, aby mieć szansę na grę w dalszym etapie imprezy. Sędzia jednak niespodziewanie przerwał wtedy mecz.

Zepsuty zegarek?

Kiedy ktoś zwrócił sędziemu uwagę, postanowił jednak kontynuować mecz. Bardzo szybko ponownie popełnił ten sam błąd - zakończył spotkanie jeszcze przed 90. minutą mimo tego, że ze względu na wydarzenia na boisku powinien go przedłużyć o kilka minut.

Najpopularniejsza teoria głosi, że jego zegarek uległ zepsuciu. Tunezyjczycy byli wściekli i wbiegli na murawę, a zambijski sędzia zszedł z boiska w towarzystwie policji.

Członkowie sztabu Tunezji mają pretensje do sędziego.

Puchar Narodów Afryki

Niecodzienne wydarzenia są, paradoksalnie, na porządku dziennym w Pucharze Narodów Afryki, a więc afrykańskim odpowiedniku Euro czy Copa America. Wielokrotnie zdarza się na przykład, że z głośników leci hymn zupełnie innego państwa, niż powinien. Decyzje sędziów również są nieustannie kwestionowane.

Wydawcą depesza.fm jest Digital Avenue sp. z o.o.