El. MŚ 2022 mecz Polska - Szwecja, piłkarze świętujący awans
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska jedzie na mistrzostwa świata w Katarze!

Polska wygrała ze Szwecją 2:0 i jedzie na mistrzostwa świata w Katarze. Druga połowa w wykonaniu naszych piłkarzy była niemal bezbłędna. Świetnie zagrali niedoceniani wcześniej piłkarze.

Dobry mecz biało-czerwonych

Mecz towarzyski ze Szkocją nie napawał optymizmem. Polacy grali słabo i cudem zremisowali 1:1, dlatego przed meczem eliminacyjnym do mistrzostw świata wszyscy drżeliśmy o formę naszych reprezentantów.

W meczu ze Szwecją na stadionie w Chorzowie pierwszą połowę w wykonaniu reprezentantów Polski w piłce nożnej należy określić jako "średnią". W 19. minucie groźnie uderzał Emil Forsberg. Po chwili strzał oddał Dejan Kulusevski. Polska odpowiedziała rywalom w 26. minucie, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Matty Cash.

Niewiele brakowało, a od 38. minuty Polska grałaby w osłabieniu. Za ostry faul Jacek Góralski zarobił na szczęście tylko żółtą kartkę.

Po przerwie Góralski został zmieniony, a jego miejsce zajął Grzegorz Krychowiak, który w 49. minucie został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Robert Lewandowski.

Szwedzi rzucili się do ataku, jednak pewnie w bramce bronił Wojciech Szczęsny.

W 72. minucie stadion oszalał. Po ogromnym błędzie Marcusa Danielsona piłkę przejął Piotr Zieliński, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał Robina Olsena.

Później Polacy mieli jeszcze kilka doskonałych okazji na podwyższenie wyniku (świetnie rzuty rożne wykonywał Sebastian Szymański), wszystkie strzały obronił jednak bramkarz Szwecji.

Czesław Michniewicz przytulający Cezarego Kuleszę

Szał radości w szatni

Polacy awansowali na mistrzostwa świata w Katarze. Piłkarze przez kilkanaście minut po meczu dziękowali zgromadzonym na trybunach kibicom.

Już po meczu w mediach społecznościowych został udostępniony w film "ze świętowania uroczystej chwili".

Losowanie grup w Katarze odbędzie się już w piątek 1 kwietnia.